Ekspedycja #polmotorsubaruteam Ewa Huryń i Zbyszek Kapuściński

Już 20 lipca wyjeżdżamy na wielką przygodę Ekspedycja Polmotor Subaru Team, w którego skład wchodzi Ewa Huryń i Zbyszek Kapuściński. Czym jest dokładnie ekspedycja? Co takiego ciężkiego jest w tym wyzwaniu, oraz dlaczego właśnie Ewa ze Zbyszkiem są naszymi ambasadorami, dowiecie się poniżej.

Dlaczego właśnie Ewa i Zbyszek?

Jako Grupa Polmotor, uczestniczymy w wielu aktywacjach, które zwiększają świadomość naszej grupy, oraz pokazują marki, które wchodzą w skład naszego dealerstwa. Od 3 lat jesteśmy partnerem Maratonu Szczecińskiego z marką Subaru, podczas, którego nasze samochody prowadzą maratończyków na trasie oraz zabezpieczają bieg. (Co warto podkreślić Ewa, 3 razy z rzędu wygrała Maraton Szczeciński).

Cieszymy, się że Szczecin doczekał się własnego maratonu, nie tylko jako marka, która związana jest ze Szczecinem, ale również jako biegacze. Ewę znamy z biegów, widzimy jak ciężko pracuje na każdy sukces, oraz jak bardzo cieszy się z każdego startu. Zbyszek jego biegacz, triatlonista angażuje się tak samo jak Ewa, razem planują kolejne wspinaczki w góry i wspólnie trenują.
Subaru to marka znana nie tylko z surowego, sportowego charakteru ale przede wszystkim z tego, że ma doskonałe właściwości jezdne oraz systemy bezpieczeństwa. Nie było więc ciężko połączyć pasję i sukcesy Ewy oraz Zbyszka, z samochodami Subaru, oraz stworzyć Polmotor Subaru Team.

Czym jest Ekspedycja, Polmotor Subaru Team?

W 2016 roku, podczas poszukiwania kolejnego wyzwania, Ewa poznała ultramaraton „GLOCKNER TRAIL”  , który odbywa się w Austrii na dystansie 50 km, wzdłuż najwyższej austriackiej góry, Grossglockner (3798 m) , prowadząc przez malowniczy park narodowy „Park Hohe Tauern”. Bieg jest ekstremalnie trudny ze względu na alpejskie, ukształtowanie terenu, gdzie przewyższenia sięgają ponad 2500 m. W trakcie ultramaratonu, trasa prowadzi przez dwa długie, zaśnieżone tereny, oraz ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne (niskie temperatury, opady deszczu oraz śniegu).
Najtrudniejszymi momentami podczas trasy biegu, będzie pokonanie dwóch, stromych podbiegów pod Kalser Tauern  (2518 m) oraz Kapruner Torl (2639 m).

trasa 50

Plan trasy, suma przewyższeń.

Ultramaraton, to pierwsza część Ekspedycji Polmotor Subaru Team. Następnego dnia, po starcie, Ewa Huryń i Zbyszek Kapuściński, wraz z ekipą Grupy Polmotor, jadą Subaru XV i Subaru Forester 800 km, do Włoch, aby zdobyć szczyt, Matterhorn (4478 m n.p.m). Górę, która uznawana jest za technicznie najcięższą do wspinaczki, szczególnie od strony włoskiej.

Matterhorn, robi wrażenie.

Matterhorn, robi wrażenie.

Ostatnim etapem jest zdobycie najwyższej, niemieckiej grani Zugspitze.

Cała Ekspedycja będzie trwała około 7 dni, do przejechania samochodami Subaru, łącznie mamy prawie 4000 km, ekwipunek Ewy i Zbyszka, będzie ważył łącznie ponad 80 kg. Podczas ekspedycji, ekipa Grupy Polmotor, będzie korzystała z elektrycznych rowerów od Geobike, a relacje tekstowe, zdjęciowe i filmowe, będzie można śledzić na socjalach Subaru Polmotor, oraz partnerów medialnych.

Zachęcamy do przeczytania oraz oglądnięcia materiałów, przygotowanych przez naszych partnerów dotyczących Ekspedycji, oraz osiągnięć Ewy i Zbyszka, jako Polmotor Subaru Team.

Radio ESKA:
http://szczecin.eska.pl/t-ewa-huryn

Telewizja TVP3 Szczecin:
https://szczecin.tvp.pl/29452039/kobieta-dla-ktorej-nie-ma-rzeczy-niemozliwych

Magazyn PRESTIŻ  Szczecin:
http://www.prestizszczecin.pl/magazyn/temat-z-okladki

Portal kobietowo.pl:
https://www.facebook.com/pg/kobietowopl/

Materiały filmowe prezentujące ultramaraton oraz Matterhorn:

 

 

 

RENAULT

NISSAN

KIA

SUBARU

DACIA